skip to Main Content

Po celé naší planetě vzniká každý den obrovské množství odpadu. Mnohé materiály je možné recyklovat a jsou opětovně použity. V některých odpadových materiálech mohou ovšem lidé spatřit krásu a snažit se jej přetvořit do nových, zajímavých výrobků. Jde o opětovné použití něčeho, co by se jinak stalo odpadem.

Ze starých a vyřazených elektrospotřebičů vzniká mnoho odpadu. Elektroodpad je možné dále recyklovat. V České republice organizaci sběru, třídění a recyklaci elektroodpadu zajišťuje například společnost REMA Systém, která takto pomáhá s ochranou životního prostředí od roku 2005. Hlavním cílem REMA Systému je zabezpečení efektivní recyklace elektrických a elektronických zařízení. REMA systém je také autorem projektu Trash Made, který dává součástkám z těchto přístrojům nový život.

 

 

Projekt Trash Made je spojením udržitelnosti a originálního designu. Výrobky jsou tvořeny z částí starých elektrozařízení, a i přesto je dbáno na kvalitu a jedinečnost každé součástky, ze které nové předměty vznikají. Díky Vám mohou staré elektrosoučástky ožít s novým příběhem. Trash Made je kolekcí originálních šperků a módních doplňků vyrobených z materiálů a součástek, které byly určeny k recyklaci nebo zničení. Součástky jsou zajímavé různorodostí tvarů, barev a materiálů. Trash made jim dává nový tvar, funkci a životní náboj. Kolekce jsou omezené určitým počtem kusů, neboť Trash Made vychází z moderních technologií, které se neustále mění a poskytují týmu Trash Made nové a inspirující součástky.

Trash made se specializuje na tvorbu svých výrobků ze součástek vyřazených elektrospotřečičů. Konkrétně se jedná o nepovedené desky plošných spojů, takzvané DPS. Z nich je vytvořena kolekce Boarded. Vzor na těchto deskách je různorodý, proto je každý kousek originál.

Kolekce Čaro je vytvořena z fólií z LCD monitorů a šperky díky tomu vyčarují na světle tajemné odlesky. V kolekci najdete velkou škálu produktů inspirovaných různými živočichy. Krásné Čaromotýly, Čaromedúzy, Čaropírka a další.

Šperky a módní doplňky z kolekce Freezz jsou vyrobeny z počítačových chladičů. Ačkoliv jsou tvořeny z hliníku, zaujmou barevností různých kovů.

Kolekce Forest gang je inspirovaná lesem. Ačkoliv vypadají brože, jako by pocházely přímo z lesa, jsou vyrobeny z vyřazených desek plošných spojů.

Koupí tohoto unikátního šperku získáte nejen originální klenot, ale také pomůžete chránit životní prostředí. Navíc těmito šperky můžete udělat radost sobě i svým blízkým a rozhodně budou každému slušet!

Back To Top

Přihlaste se k odběru novinek!